Usługi i rozwiązania dla przemysłu

SERAPID, to technologia sztywnego łańcucha RCT wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu do realizowania wymagających i precyzyjnych przemieszczeń liniowych. SERAPID, to również system szybkiej wymiany narzędzia QDX, który dzięki swoim komponentom umożliwia również sprawny i bezpieczny transport, pozycjonowanie i zaciskanie narzędzia na stole prasy. SERAPID, to także bogata oferta napędów śrubowych o wszechstronnym zastosowaniu.

System szybkiej wymiany narzędzia QDX

W dużych zakładach produkcyjnych linie pras często pracują w granicznych wartościach wydajności produkcyjnej, co w konsekwencji może zwiększać ryzyko niespodziewanych awarii lub wypadków. System QDX (z ang. Quick Die eXchange) oferuje pełną gamę rozwiązań do wymiany, pozycjonowania, zaciskania i transportu narządzi, których zadaniem jest wykonanie pełnego przezbrojenia prasy w bardzo krótkim czasie, nawet w kilkanaście minut, w sposób bezpieczny dla operatora i sprzętu. Dzięki skróceniu rzeczywistego czasu przezbrojenia prasy uzyskujemy wyższą wydajność produkcyjną prasy.

Do standardowych wyrobów systemu QDX należą:

• urządzenie PPS, czyli maszyna zamontowana na stałe przy prasie lub w jej obrębie, umożliwiające wyciągnięcie narzędzia poza obręb stołu prasy i ponowne wciągnięcie narzędzia na stół roboczy
• urządzenie TPCH, czyli maszyna zamontowana na klasyczny wózek widłowy, umożliwiające wyciągnięcie narzędzia z prasy, transport narzędzia na regał magazynowy i z powrotem oraz ponowne wsunięcie narzędzia na stół roboczy prasy
• wózek GPO, czyli pojazd akumulatorowy z własnym sterowaniem, umożliwiający wyciągnięcie narzędzia z prasy, transport narzędzia na regał magazynowy i z powrotem oraz ponowne wsunięcie narzędzia na stół roboczy prasy. Oferujemy różne modele GPO do narzędzi w różnych rozmiarach i masie nawet do 20 ton
• akcesoria do pras w postaci listew rolkowych, konsol wspornikowych czy zacisków mechanicznych, które umożliwiają szybsze i bezpieczniejsze przezbrojenie prasy (szczegółowe informacje w zakładce „Akcesoria do pras”)

Większość powyższych produktów jest wykonywanych na zamówienie, według specyfikacji klienta. Jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt i przedstawienie swoich preferencji.

serapid gpo

Maszyny przemysłowe

W swoim asortymencie posiadamy standardowe maszyny do zastosowań w przemyśle, wykorzystywane w procesie przezbrajania pras: PPS, TPCH, GPO. Ponadto, jesteśmy gotowi dostarczyć maszyny do innych zastosowań w przemyśle produkcyjnym czy wydobywczym do realizowania przemieszczeń w pionie/poziomie dowolnych ładunków, np: transport materiału do pieców wysokotemperaturowych, linie produkcyjne, dźwigi i dźwigniki.

Nasze maszyny, to z reguły projekty jednostkowe, projektowane i produkowane na zamówienie, zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta. Posiadamy wieloletnie doświadczeniem w tym zakresie i posiadamy w dorobku wiele realizacji zakończonych sukcesem. Dzięki naszej wiedzy, pasji oraz dostępnym technologiom, jesteśmy w stanie zmierzyć się z każdym wyzwaniem inżynierskim.

Jeśli interesuje Państwa wytworzenie maszyny/urządzenia według indywidualnych potrzeb, wykorzystującej technologię SERAPID, prosimy o kontakt i przedstawienie swoich preferencji.

Napędy śrubowe

Napędy śrubowe SERAPID o kompaktowej konstrukcji są przeznaczone do niższych nośności oraz intensywności pracy w stosunku do napędów łańcuchowych RCT. Dzięki niewielkim wymiarom i dopracowanym szczegółom konstrukcyjnym, przykładowo obudowa z anodowanego aluminium, wbudowane wyłączniki krańcowe, napędy te są idealnym rozwiązaniem jako napęd bezpośredni np: okien, drzwi, klap, przegród, podajników. Oferujemy różnorodność skoku (442-1500 mm), prędkości posuwu (2,3-25,0 mm/s przy maksymalnym obciążeniu) oraz siły pracy (150-5660 N).

electric spindle actuators

Akcesoria do pras

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór akcesoriów do pras. Ze względu na zakres stosowania, dzielimy je na dwie grupy: komponenty do pozycjonowania narzędzia w obrębie stołu prasy i komponenty do mocowania narzędzia do stołu i stempla prasy.

systemy szybkiej wymiany narzędzia